OLIVO – specjalistyczne rozwiązania izotermiczne

OLIVO – specjalistyczne rozwiązania izotermiczne

Firma OLIVO od ponad 60 lat specjalizuje się w transporcie produktów w temperaturze kontrolowanej i rozumie, że transportowane przez Państwa produkty wrażliwe na temperaturę są cenne, a zachowanie ich jakości kluczowe. Mogą Państwo w pełni zaufać naszej fachowości oraz jakości naszych kontenerów i pojemników izotermicznych oraz dostosowanych do nich źródeł chłodu.

Ochrona produktów wrażliwych na temperaturę

Przejazd z punktu A do punktu B z utrzymaniem odpowiedniej temperatury produktów jest prawdziwym wyzwaniem dla logistyki.

Firma OLIVO jest tego świadoma i dostosowała swoje rozwiązania izotermiczne do różnorakich potrzeb przedsiębiorców w wielu obszarach działalności.

Niezależnie od tego, czy chodzi o dostawy ostatniej mili (zaledwie kilka godzin lub dostawa w centrum miasta), dostawy w ciągu 24 godzin, dostawy długie – 72 lub więcej godzin – firma OLIVO na pewno znajdzie odpowiednie rozwiązanie. Wspólnie z Państwem przyjrzymy się Państwa logistyce, jej poszczególnym etapom i zaproponujemy kontener, pojemnik izotermiczny i źródło chłodu, które pozwoli na dojazd do celu z zachowaniem wymaganej temperatury.

Poszczególne sektory działalności wymagają różnych rozwiązań, firma OLIVO odpowie na wszystkie pytania i podejmie wszelkie wyzwania stosownie do przewożonego produktu, Państwa logistyki oraz budżetu.

Dystrybucja żywności w kontenerach izotermicznych

Dystrybucja artykułów spożywczych, produktów świeżych (przechowywanych w temp. od +2°C do +4°C) i produktów głęboko mrożonych (poniżej -18°C) zmusiła firmę OLIVO do opracowania już 60 lat temu kontenerów izotermicznych odpowiadających między innymi potrzebom dystrybucji do sieci handlowych.
Mięso, ryby, produkty mleczarskie, owoce i warzywa, lody, mrożonki, produkty ekologiczne… Wszystkie te artykuły spożywcze są wrażliwe na temperaturę. Dystrybutorzy, hurtownicy i sieci supermarketów odpowiadają za utrzymanie ich jakości do momentu dostawy do punktu sprzedaży (supermarket, sklep ogólnospożywczy, punkt odbioru typu drive).
Kontenery OLIVO, ROLL i BAC pozwalają bezpiecznie je transportować.
Poznaj nasze gamy kontenerów izotermicznych:
ROLL
BAC
Skrzynki izotermiczne OLIVO zostały opracowane z myślą o wymogach dystrybucji do dużych sieci handlowych: to narzędzie logistyczne, które współpracuje z innymi, takimi jak palety, wózki siatkowe, skrzynki.
OLIVO proponuje kontenery o wymiarach zewnętrznych odpowiadających wymiarom używanym w logistyce takim jak: ROLL wymiary europalety (ROLL 900), ROLL wymiary półpalety Europa (ROLL 220, ROLL 370), ROLL wymiary wózka siatkowego (ROLL 780, ROLL 580), ROLL wymiary palety ISO (ROLL 1100, ROLL 1410).
Jeśli przewożą Państwo świeże ryby w skrzynkach lub pojemnikach na lodzie, kontenery izotermiczne MAREE będą idealnym rozwiązaniem. Pojemnik retencyjny na wodę znajdujący się na dnie kontenera (odczepiany lub nie, zależnie od modelu) pozwoli opróżnić go jeśli zajdzie się taka potrzeba oraz wyłożyć produkty na półki sklepowe bez zabrudzenia podłogi.
Jeśli posiadają Państwo dużą flotę kontenerów – 100 lub więcej kontenerów wysyłanych na dzień, OLIVO proponuje opatentowany system kriogeniczny SIBER SYSTEM, który ułatwi Państwu życie i zagwarantuje odpowiednią temperaturę produktów świeżych oraz mrożonych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt.

Dostawy ostatniej mili

Zakupy internetowe, dostawy ostatniej mili, dostawa w mieście to nowe źródła wyzwań dla logistyki.
Czy dostawa produktów wrażliwych na temperaturę do klienta docelowego w centrum miasta z nowymi wymogami (ograniczenie hałasu i zanieczyszczenia, lekkie pojazdy dostawcze) narzucanymi przez władze miejskie bądź przepisy to wyzwanie, któremu nie można sprostać? Nasi klienci zrozumieli, że rozwiązania izotermiczne OLIVO doskonale odpowiadają tym wymogom.

  • Możliwość dostawy produktów w różnych temperaturach tym samym pojazdem możliwa jest dzięki kontenerom izotermicznym.
  • W przypadku standardowej, niechłodzonej ciężarówki temperatura w kontenerze utrzymywana jest dzięki pasywnemu źródłu chłodu – koniec z chłodem aktywnym, który zużywa paliwo i drogo kosztuje.
    Pasywne źródło chłodu to dobry sposób na zlikwidowanie zanieczyszczania, konieczności używania silnika i dodatkowych emisji dwutlenku węgla.
  • Lekkie rozwiązania: lekkie i przenośne pojemniki izotermiczne BOX, których można używać w samochodach dostawczych, furgonetkach, na rowerach, na trzykołowych rowerach-wózkach dostawczych i w pojazdach elektrycznych.
  • Rozwiązanie przyjazne środowisku: nadaje się do recyklingu, posiada długi okres użytkowania (minimum 12 lat) i jest łatwe w naprawie.

Po zapoznaniu się z Państwa potrzebami (produkty świeże, mrożone), organizacją logistyki (okres czasu jazdy), typem używanych pojazdów (ciężarówka standardowa lub chłodnicza, samochód dostawczy typu Kangoo, Master, Trafic, Ducato, Doblo, itp., rower, trzykołowy rower-wózek dostawczy), doradzimy Państwu najbardziej odpowiednie systemy ROLL, BAC lub BOX oraz wysoką jakość chłodzenia dzięki naszym płytom eutektycznym (PCM).
Prosimy o szybki kontakt, zapewnimy wsparcie Państwa projektu.

Gastronomia, catering

Dostarczają Państwo tace z posiłkami do szpitali, domów opieki, szkół? Wykonują Państwo dostawy do firm cateringowych, piekarni, sklepów z kanapkami, cukierni, restauracji? Firma OLIVO myśli również o Państwa działalności oferując kontenery CATERING.

Oto nasze produkty:

ROLL 220 Catering

ROLL 370 Catering

 

Kontenery umożliwiają transport tac i pojemników spełniających normy europejskie (600×400) i gastronomiczne GN1/1 (530×325), w bezpieczny sposób i w odpowiedniej temperaturze.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt.

Transport produktów sektora opieki zdrowotnej

Sektor opieki zdrowotnej również stawia wiele wyzwań, a logistyka produktów zdrowotnych uległa wielu zmianom na przestrzeni ostatnich lat, dotyczy to: transportu próbek krwi, szczepionek, insuliny, produktów biotechnologicznych, substancji czynnych, itp.
3 poziomy temperatury, jaką należy utrzymać oraz wyzwania, jakie stawiają przed nami temperatura na zewnątrz, środki transportu oraz długość tranzytu:
+2°C/+8°C
+15°C/+25°C
<-20°C
Logistycy, hurtownicy, laboratoria, szpitale – wszystkie te podmioty potrzebują rozwiązań, które pozwolą na utrzymanie produktów związanych ze zdrowiem w odpowiedniej temperaturze.
Systemy izotermiczne ROLL, BAC, BOX firmy OLIVO spełniają Państwa potrzeby: dostawy ostatniej mili, dostawa długodystansowa (24-48-72-120 godzin) przy zachowaniu odpowiedniej temperatury, z zastosowaniem Dobrych Praktyk Dystrybucyjnych (GDP: Good Distribution Practices).
Firma OLIVO może przedstawić Państwu dokumentację zatwierdzającą oraz krzywe temperatur zrealizowane w laboratorium, dzięki którym udowodnią Państwo, że produkty dojadą do celu w odpowiedniej temperaturze.
W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt.

Utrzymywanie temperatury

Kontenery izotermiczne OLIVO wykorzystują pasywne źródła chłodu: płyty eutektyczne wypełnione płynami eutektycznymi o składzie opracowanym przez firmę OLIVO, które zapewnią stabilność temperatur.
Płyty eutektyczne, czasem nazywane PCM, akumulatorami zimna, lub wkładami chłodzącymi pozwalają na zachowanie temperatury w trakcie transportu.
Płyty eutektyczne muszą być wcześniej zmrożone (lub zimą ogrzane w przypadku płyt +15°C/+25°C, więcej informacji na ten temat można uzyskać na życzenie) 5°C poniżej temperatury topnienia. Przykładowo płyta -3°C do produktów świeżych musi być zmrożona do temperatury minimum -8°C, aby utrzymać temperaturę między +2°C a +4°C.
W przypadku produktów, które należy utrzymać w bardzo niskiej temperaturze -20°C lub niższej, również suchy lód doskonale sprawdzi się w roli czynnika chłodniczego.

Kontenery na suchy lód

Pojemniki izotermiczne BAC firmy OLIVO od wielu lat używane są do magazynowania i dostaw suchego lodu (bloki, granulat, granulat w formie „ziaren ryżu”, granulat w formie „patyczków” – sticks).

Oferujemy 3 technologie:

  • BAC z polietylenu: BAC 55, BAC 130, BAC 160, BAC 320, BAC 420
  • BAC z poliestru: BAC 260, BAC 480, BAC 600
  • BOX PPE do małych objętości

Wytrzymałe, o różnych pojemnościach, przystosowane do stertowania (na stopkach), kontenery izotermiczne na suchy lód wykorzystywane są w przemyśle, w budownictwie, w czyszczeniu kriogenicznym oraz w przemyśle spożywczym.

OLIVO – specjalistyczne rozwiązania chłodnicze

Kontener izotermiczny, pojemnik izotermiczny i skrzynka izotermiczna to nazwy naszych rozwiązań izotermicznych ROLL, BAC i BOX, których jakość opiera się na technologii formowania rotacyjnego. Kontenery izotermiczne OLIVO są jednolite, a ich materiał izolacyjny jest doskonale chroniony, dzięki czemu pozwalają one na izolowanie produktów wrażliwych na temperaturę (artykuły spożywcze, farmaceutyczne i inne produkty sektora opieki zdrowotnej, przemysł) od ich otoczenia.

Dostosowane, pasywne źródło chłodu (nie wymagające podłączenia czy silnika, w postaci płyty eutektycznej lub suchego lodu) pozwala na utrzymanie temperatury, bilansowanie ciepła dostającego się do kontenera (lub zimna zależnie od sytuacji), aby zapewnić stabilność temperatury w wymaganym zakresie temperatur. 

Eksperci OLIVO służą poradą i dostarczą krzywe temperatur, potrzebne do zatwierdzenia Państwa projektu.

OLIVO od wielu lat angażuje się w konwencję ATP regulującą przewóz artykułów psujących się, certyfikat ten jest niezbędny we Francji, ale również w Hiszpanii, Włoszech, Grecji i staje się coraz bardziej powszechny na całym świecie. Konwencja ATP jest prawdziwą gwarancją wydajności i niezawodności, firma OLIVO pozostaje do Państwa dyspozycji, aby udzielić informacji na ten temat.

Zachęcamy do kontaktu.